Sochy

INFINITY

Z bronzu odlitá socha „Infinity“ inspirovaná siluetou sedící ženy odkazujíce na autorčinu fascinaci nekonečností vesmíru. Návrh sochy vznikl na jaře roku 2011, první odlitek byl vyroben o rok později.

SPONSA

Sponsa, v češtině „snoubenka“, symbolizuje snoubení animální a lidské podstaty, které jsou součástí každé živé bytosti. Animálnost je reprezentována chapadly odlitými z bronzu, které se ovíjí kolem křišťálového kuželu. Ten zastupuje humánní složku.

FILIA

Když „malou Filiu“ uviděli manželé Sedláčkovi v časopise, ihned ji objednali v životní velikosti (180 cm) pro svou sbírku skulptur v zahradě tvrze Třebotov. Tělo sochy je vytvořeno technologií galvanoplastiky z bronzu, horní díl je z litého syntetického kompozitu.

FILA

V roce 2008 vznikl návrh na realizaci 45 cm vysoké bronzové plastiky s taveným křišťálem, která svým námětem opět odkazuje na tvar ženského těla. Povrch sochy je zušlechtěn rhodiem.

TANČÍCÍ ŠATY

První realizovaná socha Blankou Matragi vychází námětově z její tvorby – návrhářka zachytila rozevlátou sukni svých šatů při tanci. Socha vysoká 90 cm byla vyrobena jak z kamene, tak i bronzu v kombinaci s křišťálem, který tvoří bystu naznačeného ženského těla.